Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania
II FG zajęcia na warsztatach do godziny 15.35
III F zajęcia na warsztatach do godziny 14.50
I F - zajęcia warsztatowe od godz. 8.00 do 10.55
II F - zajęcia warsztatowe od godz. 8.00 do 14.45
III F - zajęcia warsztatowe od godz. 13.15 do 15.00
Dołącz do ogólnopolskiego wyzwania rekreacyjnego RakReaton!
W ramach Kampanii Złotej Wstążki rzucamy ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie, a razem z nimi walczą także rodzice i personel medyczny. Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Nie musisz być sportowcem, aby wziąć udział w RakReatonie! Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerz . Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Vd-ZmH8wD2o&feature=emb_title
Każdy kilometr to wsparcie finansowe na walkę z nowotworami u dzieci. Pobierz aplikację Activy https://rakreaton.activy.app/pl/ i wspieraj dzieci każdym pokonanym kilometrem. Partnerami RakReatonu są: Grupa IMPEL oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy. Partnerem Technologicznym jest Activy.
JAK TO DZIAŁA?
1. Ściągasz aplikację Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i 1 września dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!) lub jazda na rowerze.
2. Możesz połączyć swoje konto Activy z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
3. Ruszasz się, kiedy masz na to ochotę. Nie musisz deklarować swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik końcowy dla całego wyzwania.
4. Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych. Koniecznie pamiętaj o dodaniu do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton. Śledź nas na https://www.facebook.com/rakreaton.
5. Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, ponieważ udział w wyzwaniu jest bezpłatny. Przez samo uczestnictwo masz pewność, że wspierasz dzieci chore na nowotwory. Będzie nam jednak bardzo miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.
6. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku, w którym będziemy na bieżąco informować o tym, co dzieje się w wyzwaniu i u uczestników.
7. Za udział w akcji otrzymasz dyplom.
8. Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.
Skontaktuj się z nami na: rakreaton@naratunek.org
Im lekcja 5 - zajęcia biblioteczne sala 23
II sp dz - lekcja 3 i 4 - zajęcia biblioteczne sala 27, 49
Poniżej zamieszczamy Procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego w Tczewie, w tym w INTERNACIE oraz dokumenty, z którymi uczniowie powinni przyjechać na zajęcia. Zajęcia będą się odbywały w trybie stacjonarnym.
W czwartek 10 września o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców
2 FP - nie ma jutro zajęć praktycznych w warsztatach szkolnych :)
PLAN LEKCJI w zakładce "Plan lekcji" ważny tylko w tym tygodniu.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2020/2021 oraz obecną sytuacją epidemiologiczną podjęliśmy szereg działań organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży podczas pobytu w szkole.
Zgodnie z procedurami opracowanymi na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS:
– do szkoły mogą uczęszczać uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz ci, których domownicy nie przebywają na kwarantannie;
– uczniowie wchodzą do budynku szkolnego tylko wejściem głównym i dezynfekują ręce;
– Uczniowie posiadają przy sobie maseczki ochronne/przyłbice, zakładają je na polecenie nauczyciela/ pracownika szkoły w razie konieczności bliskiego kontaktu lub gdy znajdą się w większej grupie, gdzie nie będzie możliwe zachowanie dystansu społecznego- korytarze, toalety, szatnie;
- W czasie przebywania w szkole uczniowie są zobowiązani zachowywać dystans społeczny – 1, 5 m od drugiej osoby, jeżeli nie jest to możliwe i dochodzi do kontaktów z inną klasą powinni założyć maseczkę. Na lekcjach maseczki nie obowiązują.
– na terenie szkoły obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, dezynfekcja, ochrona podczas kichania i kaszlu;
– w częściach wspólnych ograniczamy gromadzenie się uczniów rekomenduje się spędzanie przerwy między lekcjami na boisku szkolnym;
-uczniowie korzystają wyłącznie ze swoich przyborów (uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami)!
– uczniowie nie mogą przebywać na terenie szkoły poza wyznaczonymi godzinami zajęć. Po lekcjach niezwłocznie udają się do domu;
– w każdej sali zapewnia się płyn do dezynfekcji. W toaletach znajduje się mydło, papier toaletowy i ręczniki papierowe;
– żadne osoby postronne nie mogą wchodzić na teren szkoły. W razie absolutnej konieczności, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, należy przy wejściu czekać na pracownika, który skieruje do sekretariatu szkoły.
Ze względu na konieczność zapewnienia szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia, rodzice przekazują szkole za pośrednictwem wychowawcy co najmniej dwa sposoby skutecznego kontaktu (telefony, maile itp.); w razie zmian zobowiązani są do uaktualnienia danych.
Dyrektor szkoły,
Aneta Domeracka