Drodzy uczniowie!
1 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
Uczniów klas pierwszych zapraszamy na godzinę 8.30.
W przypadku sprzyjającej aury uroczystość odbędzie się na świeżym powietrzu na placu apelowym przed budynkiem szkoły. W przeciwnym wypadku zapraszamy bezpośrednio na spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
KLASA 1TUF (technik usług fryzjerskich) - wychowawca Pani K. Hallmann - sala 52
KLASA ISS (sprzedawca-stolarz) - wychowawca Pani W. Kuczkowska - sala 51
KLASA IFM (fryzjer mechanik poj. sam.) - wychowawca Pani M. Wojak - sala 23
KLASA IAW (wielozawodowa) - wychowawca Pani D. Kobus - sala 27
KLASA IBW (wielozawodowa) - wychowawca Pan Z. Kobus - sala 54
KLASA ICW (wielozawodowa) - wychowawca Pani D. Kobus - sala 27 (klasa przychodzi na godz. 9.15)
Listy uczniów przydzielonych do konkretnych klas pierwszych zostaną opubliwowane w poniedziałek.
Dbając o przestrzeganie zasad sanitarnych wychowawcy klas drugich i trzecich spotykają się z uczniami w wyznaczonych salach zgodnie z poniższym harmonogramem.
Godzina 9.30
KLASA II AWP - Wychowawca Pan K. Płottke - sala 49
KLASA II BWP - Wychowawca Pan K. Stoltmann - sala 26
KLASA IISSP - Wychowawca Pani J. Lasicki - sala 21
KLASA IIMP - Wychowawca Pan Z. Felski - sala 54
KLASA IIFP - Wychowawca Pani E. Drężek - sala 51
KLASA II AWG - Wychowawca Pani L. Trzebiatowska - sala 23
KLASA II BWG - Wychowawca Pani M. Janauis Święćkowska - sala 55
KLASA II FG -- Wychowawca Pani M. Tetłak - sala 52
Godzina 10.30
KLASA II MSG - Wychowawca Pan K. Płottke - sala 49
KLASA II TUF - Wychowawca Pani M. Skwirowska - sala 26
KLASA IIIAW- Wychowawca Pan M. Molendowski - sala 54
KLASA IIIBW - Wychowawca Pani M. Janauis Święćkowskai - sala 55
KLASA IIIFS - Wychowawca Pan G. Urowski - sala 52
KLASA IIIMS -Wychowawca Pani K. Bielawska - sala 21
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i niezbędnych środków ochrony.
Dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły jest obowiązkowa. Proszę mieć przy sobie również maseczkę lub przyłbicę.
Z radością i satysfakcją informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę w grudniu 2019 r. przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacyjną i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Oznacza to, że możemy za 15.000 zł kupić nowych książek do biblioteki szkolnej. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym – UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM – włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek prosimy o zgłaszanie swoich propozycji tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór naszej biblioteki. Propozycje proszę wysyłać na adres
b.jaszewska.pzsnr3@gmail.com
Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie opublikowana na stronie internetowej. Zgodnie z warunkami programu lista zostanie również przedstawiona do zaopiniowania przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. W ramach pozyskanych środków możemy kupić:
- książki będące nowościami wydawniczymi;
- nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych;
W ramach pozyskanych środków nie możemy kupić:
podręczników; słowników, encyklopedii; filmów; gier komputerowych i planszowych.
Do koniecznych warunków realizacji programu należą:
1. zasięgnięcie opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego w sprawie zakupu książek;
2. podjęcie współpracy z biblioteką publiczną lub publiczną biblioteką pedagogiczną w zakresie konsultowania planowanych zakupów książek oraz wymiany informacji o imprezach promujących czytelnictwo;
3. zorganizowanie w ciągu roku szkolnego co najmniej 1 wydarzenia promującego czytelnictwo z udziałem uczniów;
4. uwzględnienie tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci podczas zorganizowanego przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami;
5. zrealizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej;
6. dostosowanie organizacji pracy bibliotek szkolnych do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez umożliwienie im wypożyczenia książek również na okres ferii zimowych i letnich (nie oznacza to, że biblioteka będzie w tych okresach czynna dla czytelników);
7. uwzględnienie potrzeb uczniów niepełnosprawnych w planowanych zakupach książek.
No i dotarło również do nas. Zostaliśmy nominowani przez PPP w Kościerznie :) do #gaszynchallenge.
Gaszyn Challenge to akcja Charytatywna, która ogarnęła cały kraj. Idea jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów - nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka oraz nominować innych. Każda kwota się liczy! Nie ważne czy wpłacimy po 2 czy 10 zł!
Ja jestem gotowa. A WY?
Jeśli ktoś chce się przyłączyć do akcji zapraszam jutro o 9.30 na boisko szkolne.
Pomaganie jest super!!!
Informuję, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.
Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Przypominam jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.
Drodzy Uczniowie!
Już w najbliższy piątek przypada oficjalny koniec roku szkolnego 2019/2020. W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, nie możemy zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej.
W tym dniu - 26 czerwca, swoje świadectwa odbiorą wyłącznie uczniowie klas III - czyli tegoroczni absolwenci szkoły. Godziny i dokładne miejsce spotkań podadzą wychowawcy klas.
Pozostali uczniowie odbierają świadectwa we wrześniu u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły od 29.06.2020 r. do końca wakacji w godz. 8.00-15.00. Świadectwa mogą odbierać uczniowie jak i ich rodzice/opiekunowie prawni po okazaniu dokumentu tożsamości.
Pamiętajcie o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zachowaniu odstępów, dezynfekcji rąk przed wejściem do szkoły oraz zakryciu ust i nosa (maseczki, przyłbice)
Na egzamin zgłaszacie się co najmniej 30 minut przed jego rozpoczęciem w stroju odświętnym.
Musicie mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport lub legitymacja szkolna).
Telefonu komórkowego nie wnosicie na teren szkoły!
Do momentu zajęcia miejsc na sali egzaminacyjnej musicie być w maseczkach/przyłbicach.
Uczniowie zdający egzamin na sali gimnastycznej wchodzą wejściem bocznym. Przed wejściem ustawiacie się jeden za drugim w odległościach nie mniejszych niż 1,5 m (nie można się grupować!)
Na salę egzaminacyjną możecie wnieść jedynie długopis/pióro z czarnym atramentem/tuszem i kalkulator prosty.
Egzamin pisemny trwa 60 minut.
Do sprawdzenia wysyłane są jedynie karty odpowiedzi.
Po zakończeniu egzaminu należy szybko i bezpiecznie opuścić teren szkoły (nie można się gromadzić przed szkołą!). Szkołę opuszczacie również wejściem bocznym.
Arkusze egzaminacyjne będzie można odebrać z sekretariatu szkoły po zakończeniu egzaminu przez wszystkich zdających.
Podczas całego pobytu w szkole należy zachowywać niezbędne środki ostrożności.
Miło mi przedstawić wyniki szkolnego konkursu biblioteki szkolnej pt. Zdjęcie książki i naszego zwierzaka.
I miejsce w konkursie zdobyła Aleksandra Gruchała z kl.III aw i jej zwierzaki,
II miejsce przypadło Weronice Węsiora z kl.II aw i szczeniakowi Dżekusiowi,
III miejsce zajęła Patrycja Polak z klasy I SP i jej suczka Nika.
Nagroda specjalna: dyrektor szkoły p.Aneta Domeracka i jej pies Wedel.
Wszystkie nadesłane zdjęcia były pomysłowe, a Wasi pupile bardzo fotogeniczni. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom!
Powiat Kościerski wraz z Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego zaprasza do udziału w Projekcie "Zdolni z Pomorza - powiat kościerski" na rok szkolny 2020/2021 młodzież, która interesuje się: matematyką, fizyką, informatyką, biologią, chemią lub kompetencjami społecznymi (np. j. polski, historia, WOS, sztuka, współpraca, itp.) będącą obecnie uczniami: VII-VIII klasy szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowej, szkoły ponadgimnazjalnej.
W ramach projektu dla uzdolnionych uczniów zaplanowaliśmy m.in.: ciekawe zajęcia pozalekcyjne, warsztaty rozwijające kreatywność, spotkania akademickie na największych pomorskich uczelniach, stypendia, obozy naukowe.
Aby wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 05 czerwca 2020 r. do 03 lipca 2020 r. złożyć do Starostwa Powiatowego - Biuro Obsługi Interesanta, ul. 3 Maja 9C w Kościerzynie dokumenty znajdujące się na stronie internetowej: http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13
Kandydaci składają w szkole następujące dokumenty:
Harmonogram rekrutacji:
1.Złożenie podania o przyjęcie do branżowej szkoły II stopnia - od 15 czerwca 2020 r.
2.Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do branżowej szkoły II stopnia o wymagane dokumenty (wykaz powyżej) – od 30 czerwca 2020 r.
3. Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata poświadczonych w zaświadczeniach i oświadczeniach - na beżąco
4.Dostarczenie przez kandydata zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu - do 25 sierpnia 2020 r.
5.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 26 sierpnia 2020 r.
6.Postępowanie uzupełniające w przypadku wolnych miejsc - do 11 września 2020 r.
Nauka w Branżowej Szkole II stopnia trwa dwa lata. Umożliwi absolwentom Branżowej Szkoły I stopnia oraz absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej począwszy od roku 2012/2013; nabycie umiejętności z drugiej kwalifikacji oraz uzyskanie wykształcenia średniego branżowego, a po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskanie dyplomu technika. W Branżowej Szkole II stopnia jest realizowana jedynie druga kwalifikacja cząstkowa wyodrębniona w danym zawodzie nauczanym na poziomie technika. Zajęcia edukacyjne w zakresie kształcenia zawodowego odbywają się na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w wymiarze godzin określonym w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.Absolwent tego typu szkoły będzie mógł również przystąpić do egzaminu maturalnego, zdawanego z trzech obowiązkowych przedmiotów, tj.: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.
Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów klas III branżowych szkół I stopnia, zarówno będących, jak i niebędących młodocianymi pracownikami.
Zajęcia te będzie można realizować po uzyskaniu zgody ucznia, a w przypadku niepełnoletnich uczniów – po uzyskaniu zgody ich rodzica lub opiekuna prawnego.
Umożliwienie powrotu uczniom klas III branżowych szkół I stopnia do realizacji zajęć praktycznych pozwoli m.in. na lepsze przygotowanie tych uczniów do końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu czeladniczego.
W przypadku uczniów klas programowo najwyższych branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, którzy nie wyrażą zgody na udział w zajęciach praktycznych nadal będzie obowiązywało czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, podobnie jak dla uczniów-młodocianych pracowników pozostałych klas branżowej szkoły I stopnia. Tym samym do uczniów tych nadal będą miały zastosowanie przepisy art. 15f ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
W czasach, gdy nie można podróżować, zapraszamy młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do zwiedzania miejsc związanych z życiem i działalnością autora Mazurka Dąbrowskiego. Wirtualny spacer śladami generała Wybickiego to nietypowa forma konkursu historycznego adresowanego do młodego pokolenia.
Od 1 czerwca do 5 czerwca 2020 r., zamiast odbywającej się od czternastu lat Majówki z Wybickim - Starosta Kartuski, Starosta Kościerski, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie oraz Wójt Gminy w Nowej Karczmie zapraszają na e-Rajd z generałem Józefem Wybickim.
Każdego dnia uczestnicy Konkursu mogą odpowiadać na pytania publikowane na stronie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie: www.facebook.com/MuzeumHymnu. Zadania przygotowane przez organizatorów będą wymagały skorzystania z Internetu, w tym: z map, planów, fotografii, aplikacji Street View. Autorzy poprawnych i najszybciej udzielonych odpowiedzi otrzymają nagrody dnia. Po tygodniu zmagań zostaną wyłonieni zwycięzcy całego Konkursu. Nagrodzone zostaną też najlepsze szkoły oraz nauczyciele uczniów, którzy zwyciężyli w Konkursie. Na laureatów czekają cenne nagrody m.in. tablety, głośniki, słuchawki.
Szczegóły dotyczące Konkursu zostały zamieszczone na stronie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, Starostwa Kartuskiego, Starostwa Kościerskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w e-Rajdzie z Wybickim.
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, biblioteka szkolna prosi o zwrot lektur i innych książek:
- III kl. szkoły branżowej do dnia 10 czerwca 2020 r.
- pozostałe klasy do dnia 15 czerwca 2020 r.
Książki z karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą proszę zostawić w sekretariacie.
Jeżeli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z biblioteki na miejscu, bądź wypożyczyć książki, to jest to możliwe po uprzednim powiadomieniu bibliotekarza na teamsie lub na maila b.jaszewska.pzsnr3@gmail.com
!!! Harmonogram rekrutacji <<< zapoznaj się
!!! Prezentacja <<< obejrzyj koniecznie :)
Po więcej informacji przejdź do zakładki Rekrutacja 2020/2021
Wzór oceny realizacji praktycznej nauki zawodu w roku szkolnym 2019/2020 - doc
Wzór oceny realizacji praktycznej nauki zawodu w roku szkolnym 2019/2020 - pdf
Ocena zajęć praktycznych jest podstawą klasyfikacji ucznia!
Ocena obejmuje okres przed czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły (pierwszy semestr oraz styczeń - marzec).
Pracodawca/Uczeń może dostarczyć do szkoły ocenę osobiście, e-mailem, faksem, pocztą tradycyjną - nie później niż do 22 czerwca 2020 r.
Resort pracy (pismo z dnia 30.04.2020 r. znak: DPR.III.0211.56.2020.JFa) potwierdził, że art. 15f ustawy z dnia 31 marca 2020 r. (Dz. U. poz. 568) zmieniająca ustawę z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 374 i 567) – mówiący o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy przez młodocianych pracowników w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół - nie nakłada na pracodawcę obowiązku wypłacenia młodocianemu pracownikowi wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy w związku z ustanowionym w tym przepisie zwolnieniem od obowiązku jej świadczenia.
Zgodnie bowiem z art. 80 Kodeksu pracy wynagrodzenie przysługuje za pracę wykonaną, za czas niewykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią.
Art. 15f. w/w ustawy, nie przewiduje zachowania przez młodocianego pracownika prawa do wynagrodzenia, a pracodawca jedynie może je wypłacić, także za okres nie świadczenia pracy.