7 listopada uczniowie klasy III BW odwiedzili Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie mieli możliwość obejrzenia wystawy „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA. PATRONI KOŚCIERSKICH ULIC”, poświęconej osobom zasłużonym dla kraju oraz lokalnej społeczności, Kaszub i regionu.
Kolejny raz została im przybliżona postać naszego patrona Aleksandra Majkowskiego.
W październiku i listopadzie młodzież klas trzecich uczestniczyła w spotkaniach z doradcą zawodowym - p. Joanną Leśkiewicz, pośrednikiem pracy - p. Katarzyną Grelą oraz specjalistą ds. szkoleń - p. Joanną Zielińską organizowanych w ramach działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Kościerzynie. Uczniowie zapoznali się z działalnością Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy oraz ofertą skierowaną do przyszłych absolwentów poszukujących pracy. W ramach spotkań uczestnicy wypełniali ankiety poszukującego pracy oraz kwestionariusz predyspozycji zawodowych. MCK OHP w Kościerzynie będzie doskonałą kontynuacją dalszej współpracy, zbieraniem danych w celu poszerzenia i uruchomienia kierunków dla zainteresowanych.
W miniony poniedziałek, klasa II bw wybrała się z wizytą do Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu na terenie sądu z p. Eweliną Jaszewską- kuratorem zawodowym ds. rodzinnych i nieletnich. Młodzież uzyskała fachową wiedzę na temat pełnienia obowiązków kuratora, realizacji zadań o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, które związane są z wykonywaniem orzeczeń sądu.
Praca kuratora skupia się na zadaniach w środowisku osób, których dotyczy postępowanie (podopiecznych), w miejscu ich zamieszkania, jak i na terenie zakładów zamkniętych, ich placówek pobytu, w szczególności na terenie zakładów karnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz leczniczo-rehabilitacyjnych.
06 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka do firmy AUTO MYJNIA FLASH w Kościerzynie przy ulicy Wojska Polskiego.
W wycieczce brali udział uczniowie klasy II mechanik pojazdów samochodowych, którzy mieli sposobność zapoznać się z zakresem i sposobem przeprowadzania mycia, czyszczenia i konserwacji pojazdów samochodowych.
Firma oferuje pełną gamę usług mycia:
- kompleksowe mycie nadwozia
- nabłyszczanie lakieru
- czyszczenie progów i wnęk
- czyszczenie felg i konserwacja opon
- zewnętrzne mycie szyb
Stosuje środki najwyższej jakości, które zapewniają niepowtarzalny wygląd samochodu
W miniony poniedziałek mieliśmy okazję gościć w szkole podopiecznych Wspólnoty Cenacolo, międzynarodowego stowarzyszenia, pomagającego uwolnić się od wszelkich uzależnień. Michał (Katowice), Marcin, (Dolny Śląsk) i Lubomir (Słowacja) to Młodzi ludzie ”po przejściach”, uzależnieni od alkoholu, narkotyków, hazardu, którzy znaleźli schronienie we Wspólnocie.
Cenacolo znaczy „Wieczernik” w tłumaczeniu siostry Elwiry Petrozzi, która 22 lata temu założyła w Saluzzo we Włoszech pierwszy dom dla Wspólnoty. Na całym świecie powstało ich około 70, gdzie byli narkomani opiekują się i wychowują dzieci ulicy. „Wieczernik” to miejsce, gdzie Bóg pochyla się nad pogrążonymi w nałogach. Wspólnota wymaga zaufania i szczerego nawrócenia zgruntowanego w prawdzie i w wierze. Uzdrawiającej mocy, odnowy w sakramentach i ciężkiej pracy doświadczyło już wielu.
A Ci trzej wspaniali młodzi ludzie są żywym dowodem na to, że zawsze jest nadzieja. Wystarczy tylko przyjąć pomocną dłoń.
Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie - asp. Piotrem Kwidzińskim. Podczas pogadanki uczniowie klas pierwszych mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca w KPP, co robić, jak postępować by czuć sie bezpiecznie w ruchu drogowym, jakie niebezpieczeństwo i konsekwencje niosą ze sobą alkohol, papierosy, narkotyki a także środki psychoaktywne - dopalacze.
Spotkanie miało na celu podnoszenie świadomości młodzieży w ramach wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji, a dla szkoły do bardzo ważne działani profilaktyczne.
26 października w Kleszczewie Kościerskim odbył się półfinał wojewódzkiej Licealiady w unihokeju chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z zespołem II LO w Starogardzie Gdańskim. Po zaciętym meczu wygraliśmy 3:2, awansując tym samym do finału województwa pomorskiego, który odbędzie się 13 listopada w Wejherowie.
Skład drużyny: Przemysław Bork II bw, Sebastian Cybula I bw, Krystian Dysarz I f/s, Seweryn Freda III bw, Krystian Komar II f/s, Dawid Konkol I bw, Błażej Kostka II bw, Bartłomiej Lubecki I bw, Maciej Michalak I f/s, Dawid Miłosz I aw, Krzysztof Roszkowski I f/s, Piotr Węsierski I bw, Wojciech Zaborowski III aw.
W środę 24 października w hali Sokolnia odbył się turniej unihokeja dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu kościerskiego w ramach Licealiady 2018/2019. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego PZS Nr 3.
Nasz szkoła odniosła ogromny sukces. Drużyna chłopców zajęła I miejsce a dziewczęta II miejsce. Obie drużyny powtórzyły ubiegłoroczny wynik. Dodatkowo Seweryn Freda, uczeń klasy III bw, został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Chłopcy z naszej szkoły będą reprezentować powiat kościerski na półfinałach województwa pomorskiego.
Gratulujemy sukcesu uczennicom i uczniom naszej szkoły.
12 października 2018 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Aleksandra Majkowskiego Technikum nr 3 i Szkole Branżowej I stopnia nr 3 i przekazaniem sztandaru tym szkołom połączona z obchodami 70-lecia istnienia Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 w Kościerzynie. Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. W trakcie nabożeństwa został poświęcony sztandar szkoły.
Po mszy świętej dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie ruszyli w uroczystym pochodzie ulicą w kierunku szkoły, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się w Sali gimnastycznej. W tym ważnym dla naszej szkoły dniu byli z nami goście – przedstawiciele władz miasta, samorządu, przedstawiciele władz oświatowych, związków zawodowych, dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy, emerytowani pracownicy i przedstawiciele środowisk lokalnych.
Fundatorzy przekazali sztandar na ręce dyrektora szkoły z przekonaniem, że będzie on symbolem tożsamości szkoły, chlubą społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.
Zaproszeni goście składali życzenia, wspominali patrona, podkreślali jego więzi z miastem.
Dyrektor szkoły Aneta Domeracka wręczyła kwiaty poprzednim dyrektorom szkoły.
W trakcie uroczystości goście odsłonili tablicę pamiątkową upamiętniającą ten wyjątkowy dla społeczności szkolnej dzień. Tablica została poświęcona przez Ks. Józefa Ryszarda Pacholca.
Po zakończeniu części oficjalnej obecni na uroczystości goście zwiedzali szkołę, składali pamiątkowe wpisy do złotej księgi. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.
Październik to na całym świecie miesiąc profilaktyki raka piersi. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji profilaktycznej wśród młodych kobiet – AVON Kontra Rak Piersi. Poznanie odpowiedzi na pytanie: Rak piersi, jak i dlaczego z nim walczyć?, pozwala w pewnym stopniu na zmniejszenie ryzyka jego wystąpienia i znacznie przyczynia się do jego wyleczenia. Współczesne techniki diagnozowania wsparte regularnie prowadzonym samobadaniem piersi, dają szansę na wykrycie choroby we wczesnym stadium, kiedy można ją całkowicie wyleczyć.
28 września uczniowie klasy I f/s brali udział w akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób ale przede wszystkim uświadomić jak duże znaczenie ma znajomość tabliczki mnożenia w życiu codziennym. A podczas akcji „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób. Krótkie "egzaminy" przeprowadzali i oceniali uczniowie.
12 uczniów zdobyło tytuł eksperta tabliczki mnożenia wykazując się największą jej znajomością. Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.
Kolejny sukces naszych uczennic w międzyszkolnym ogólnopolskim konkursie OPEN HAIR CUP! Temat tegorocznego konkursu to: "Jasna i ciemna strona lalki Barbie". Nasze uczennice (jak zwykle) poradziły sobie znakomicie!
Aneta Paczoska z modelką Pauliną Andrik zajęła I miesce indywidualnie.
Natomiast zespołowo uczennice zajęły II miejsce.
Dziewczęta pracowały w składzie:
Wiktoria Narloch z modelką Pauliną Bukowską,
Agnieszka Buszman z modelką Marleną Tusk
oraz Aneta Paczoska z modelką Pauliną Andrik
Oczywiście ogromne podziękowania dla Pań przygotowujących uczennice do konkursu: Pani Annie Dudek i Pani Martynie Formeli z Salonu Fryzjersko - Kosmetycznego "ENIGMA".
W związku ze zbliżającymi się uroczystościami nadania szkole Imienia Aleksandra Majkowskiego - wielkiego pisarza i prężnego działacza kaszubskiego - w poniedziałek 1 października klasa II bw wraz z opiekunami udała się do Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie by zapoznać się z wystawą poświęconą naszemu patronowi. Na miejscu dyrektor muzeum p. Krzysztof Jażdżewski poświęcił swój czas i osobiście oprowadził grupę po obiekcie muzealnym omawiając zgromadzone zbiory i ekspozycje przybliżając uczniom sylwetkę patrona PZS NR 3.
Opiekunowie: Zbigniew Kobus, Bernadeta Jaszewska - Dorawa
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W tym roku przyłaczyliśmy się do tej akcji i w piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej, w każdej klasie został odczytany fragment "Przedwiośnia" Stafana Żeromskiego, książki, która została wybrana do Akcji NARODOWE CZYTANIE
26 września w Cinema City w Starogardzie Gdańskim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gali Powiatowej, na której został podsumowany konkursu na prezentację multimedialną POMORSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁEJ dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów kościerskiego, chojnickiego, starogardzkiego i kartuskiego.
III Międzyszkolna Olimpiada Strzelecka organizowana przez Kurkowe Bractwo strzeleckie w Kościerzynie pod patronatem Starosty i Burmistrza Miasta Kościerzyna odbyła się w terminie 18 września 2018 r. Uczniowie PZS Nr3 zajęli III miejsce w klasyfikacji grupowej.
BRAWO!!!
Szanowni Rodzice i Uczniowie.
Aby zalogować się do e-dziennika wystarczy kliknąć na poniższy link
Po wejściu na stronę logowania należy kliknąć "Przywróć dostęp"
Miłego korzystania!
Szanowni Państwo,
Rada Rodziców na swoim spotkaniu w czerwcu wybrała ubezpieczyciela - firmę INTERRISK.
Firma wystawiła dla Państwa Polisę EDU PLUS INTERRISK na Stowarzyszenie ProEdu InterRisk, która umożliwia rodzicom uczniów szkoły samodzielne wystawienie Polisy NNW szkolne EDU PLUS INTERRISK.
Wystawienie ubezpieczenia przez rodzica jest bardzo proste:
1. rodzic wchodzi w link: https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline
2. podaje ID Klienta: hf7ej (w celu zalogowania się na stronie INTERRSIK)
3. wybiera kup ubezpieczenie - na które zawarta jest umowa, SU 12.500zł, składka 20zł
4. rodzic sam zaznacza zgody na przetwarzanie danych osobowych
5. InterRisk przekierowuje rodzica na stronę do zapłaty (elektronicznie)
6. po zapłaceniu za ubezpieczenie rodzic drukuje aktywną Polisę.
Szanowni Rodzice!
12 września o godzinie 16.30 zapraszamy na pierwsze, organizacyjne spotkania,
które odbędą się wg. poniższego harmonogramu:
UWAGA!! Drobna zmiana!
Spotkanie z wychowawcą klasy III F/S - godz. 17.00